Hegyiné Mézes Irén

 

Hegyiné Mézes Irén a tiszafüredi Szent Imre Katolikus Általános Iskola gyógypedagógiai munkaközösségének vezetője.

Első diplomáját 1980-ban az egri főiskolán szerezte pedagógia-biológia szakon. A sajátos nevelési igényű gyermekek iránti elhivatottsága miatt a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán 1998-ban gyógypedagógiai tanári diplomát szerzett. Nagy alázattal és szeretettel fordul azokhoz a nehéz sorsú gyermekekhez, akik nemcsak családi körülményeik miatt hátrányos helyzetűek, hanem értelmi képességeik miatt is.

Karitatív tevékenysége kiterjed arra is, hogy tanítványainak családját segítse.

A tiszafüredi katolikus egyházközség aktív tagja. Személyisége fontos kapocs az egyházközség és az iskola között.

Pontos, precíz szakmai munkája, szociális érzékenysége alapján elismert tagja a tiszafüredi Szent Imre Katolikus Általános Iskola tantestületének.